„Jeden človek dokáže zmeniť celý svet.
Nemusíš presviedčať davy a mať peniaze, potrebuješ len odvahu a odhodlanie bojovať za to, čomu veríš“ 

z knihy Slepý život

Fantasy Séria Večná lož

Fantasy séria s názvom Večná lož sa odohráva vo svete, kde sú ľudia najrozšírenejšou, no zďaleka nie tou najsilnejšou rasou. Príbeh plný magických a mýtických tvorov sleduje osudy štyroch hrdinov, z ktorých ani jeden nespĺňa charakterové vlastnosti hrdinu tak, ako ho poznáme a ako si ho zvykneme predstavovať. Každý z nich vedie svoj vlastný vnútorný boj, aby si nakoniec vybral stranu v nikdy sa nekončiacej vojne. Bez frontovej línie a jasných pravidiel, na pozadí špionážnych hier a v spleti klamstiev nie je odrazu hranica medzi dobrom a zlom taká jasná, ako sa na začiatku mohlo zdať. Kto je nakoniec tým dobrým a kto zlým?

Večná lož - 1. diel

Slepý život

Ako prežiť vo svete, v ktorom dobro a zlo vedú nikdy sa nekončiacu vojnu? Ľudia boli oslepení clonou, akýmsi závojom, ktorý drží ich mysle v blaženej predstave o pánoch tvorstva. No niekde tam za ňou, za falošnou maskou mieru, existujú bytosti z mýtov aj nočných môr. Bytosti temné a desivé, ale i plné svetla, ktoré v skutočnosti držia nitky celého diania. A čo ak sa tento boj neodohráva len vo svete, ale i v človeku samotnom? Ustavičné doťahovanie nádeje a beznádeje, sebeckosti a ohľaduplnosti, toho, čo je správne a toho, čo je zlé.   

Kto nakloní misky váh na tú správnu stranu? Kto bude mať odvahu pozrieť sa do tváre svojim démonom a stať sa tou najhoršou verziou seba samého? Bude to na konci hrdina alebo zloduch?  A možno oboje zároveň. 

Večná lož - 2. diel

Nemé prežívanie I.

Nekončiaca vojna dobra a zla pokračuje. Špióni na oboch stranách sa snažia odhaliť slabiny protivníka a nakloniť misky váh na svoju stranu.

Druon, najúspešnejší zo všetkých zvedov, pokračuje v upevňovaní spojenectiev a vo vlastných plánoch. Pokúša sa udržať si kontrolu, ale prestáva veriť tomu, že raz získa rozhrešenie za smrť svojich rodičov. Rozohráva vlastnú hru, ktorá ho má vyviesť z pazúrov minulosti. Na ktorú stranu sa napokon pridá?

Flochan, jediný preživší z vyvraždeného tábora zvedov, prahne po pomste. Na to však potrebuje pomoc bastarda a jeho schopnosti. No Zaeon sa vybral vlastnou cestou, aby zistil, koľko čarodejníckej sily sa v ňom skrýva. Jeho nepriatelia po ňom neprestávajú pátrať, a tak sa vydá na Ostrov smrti, kde sa ho nikto neodváži hľadať. 

Soran, posledná žijúca Jereana, uteká pred Zväzkom, ale postupne zisťuje, že na ňu striehne omnoho väčšie nebezpečenstvo. Tajomnému nepriateľovi sa dosiaľ podarilo zabiť každú čarodejnicu so schopnosťou vidieť čas.

Osud Vyváženej ostáva neistý a spolu s ňou aj životy Zaeona a Druona, ktoré sú navzájom prepletené viac, než by si ktokoľvek myslel.