„Jeden človek dokáže zmeniť celý svet.
Nemusíš presviedčať davy a mať peniaze, potrebuješ len odvahu a odhodlanie bojovať za to, čomu veríš“ 

z knihy Slepý život

traja starí mládenci - 1. diel

Krivdy Minulosti

Čo môže byť pre vyšetrovateľa lepšie, než schopnosť čítať myšlienky? Noe o tom vie svoje. Za päť rokov na Komisariáte už vyriešil nejeden prípad a predsa je tentokrát v koncoch. Rozpoznávač, Snovič a Prázdny. Tri obete, ktoré nemali zdanlivo nič spoločné. Prečo si ich vrah vybral?  Noe nemá poňatia a k tomu ani žiadne stopy, ktorých by sa mohol chytiť.

Nenapadá mu nič iné, než požiadať o pomoc svojich bratov. Nezodpovedného Huga, ktorý dokáže vidieť smrť a úspešného Ilara, ktorý si ovplyvňovaním emócií vydláždil cestu medzi smotánku mesta.

Troch bratov, ktorí sa vzájomne odcudzili znovu spojí snaha o odhalenie a dolapenie nebezpečného zabijaka. Ale čo ak má vrah dar, ktorý už dávno nemal existovať?

Traja starí mládenci - 2. diel

Zmiznutie snúbenca

Keď vrah ukrýva svoju tvár v mŕtvych uhloch a bozk smrti prichádza od samotných obetí, zdanlivo dokonale zosnovaný zločin dokáže rozpliesť len nevšedná kombinácia schopností troch súrodencov, z ktorých každý sa musí zároveň popasovať s vlastným osudom.

Hoci sa Noe vzdal svojej kariéry na Komisariáte a založil s bratmi detektívnu kanceláriu, nevzdáva sa starých návykov a cieľavedome pátra po tajomnom vrahovi.

Hugo sa snaží starším bratom pomáhať a dokázať sám sebe, že za niečo stojí. Pritom mu do života vstupuje osoba z jeho vidín a spolu s ňou aj trochu nádeje.

Ilarion je zavalený prácou a starosťami o syna. Vo všetkom tom zmätku zbytočne riskuje, čo ho nakoniec môže stáť jeho vlastný život.

Traja bratia sa zo všetkých síl snažia odhaliť prefíkaného zabijaka s darom vkladania myšlienok a súčasne nájsť spôsob ako dokážu vzájomne spolupracovať. Podarí sa im to?

Traja starí mládenci - 3. diel

Zabudnuté spomienky

Súkromná detektívna kancelária Traja bratia, v Norgolskej spoločnoti známa ako Traja starí mládenci, funguje lepšie než by Noe, Ilar a Hugo očakávali.

No aj veľké plány sa dajú ľahko zmariť a Ilarova minulosť začína ohrozovať nie len jeho, ale celú rodinu Durgenovcov.

Zatiaľ čo prostredný z bratov márne hľadá riešenie svojho problému, Hugo sa pokúša zblížiť so Sofiou. Jeho snahu však skomplikuje nebezpečné tajomstvo, ktoré Sofia ukrýva.

Noe sa aj naďalej venuje prípadu Vkladača myšlienok, pre ktorý opustil svoje miesto na Komisariáte. Neúnavne sa ženie za každou indíciou, a to až do momentu kedy bez stopy zmizne.

Na bratov sa ženie búrka a Ilar s Hugom sú odhodlaní urobiť všetko pre to, aby najstaršieho brata zachránili. Podarí sa im to?